Rockstar | Maszyna Vendingowa


W czasach gdy wszystko jest kopią kopii, ciężko jest stworzyć świeży i niebanalny sampling, który łatwo trafi do odbiorcy. Udało się tego dokonać naszej agencji – w nowatorski sposób połączyliśmy symulator roweru ekstremalnego z grą platformową! Maszynę wendigową Rockstara można było wypróbować w ramach platformy Porusz Miasto w Warszawie, Częstochowie, Krakowie, Łodzi i w Kielcach! Maszyna nie tylko obaliła klasyczne wyobrażenie automatu wendingowego, ale także spotkała się ze sporym zainteresowaniem. Swoich sił spróbowało na niej ponad 5 000 osób!

Unikalność maszyny została oparta o niestandardową konstrukcję: symulator roweru podpięty został do automatu vendingowego, o przekształconym froncie, a także do plazmy LCD, na którym wyświetlana była gra. Aby otrzymać puszkę napoju, należało ukończyć wirtualną trasę. Sterowanie maszyną obywało się za pomocą działań wykonywanych na rowerze – gracz musiał dostosowywać tempo jazdy – zupełnie jakby jeździł na bmxie!

Na uczestników przejazdów na maszynie vendingowej z najlepszymi wynikami czekały drobne nagrody od Rockstar Energy Drink.

Energetyczna konstrukcja Rockstara była i jest niewątpliwie ciekawą odmianą samplowania, mocno sprzężoną z charakterem marki oraz innymi działaniami w ramach platformy Porusz Miasto.